Lastik Pabuç Teşekkülü

Madem konumuz spor, ben de bloguma sıcak bir haberle başlayayım dedim. Gerçi geçen hafta o kadar reklamını yaptım ki, arkadaşlarım arasında duymayan kalmamıştır muhtemelen.

Evet, tahmin ettiğiniz üzre bahsetmek istediğim konu Lastik Pabuç Koşu Teşkilatı.  Biraz hip, biraz underground, biraz da gangıster bir teşkilat kurduk ve her hafta İstanbul’un değişik yerlerinde koşmaya karar verdik.

Asıl olay Nike’ın 7 Ekim’de yapılacak olan 5 kilometrelik Run İstanbul koşusuyla başlamış. Lastik Pabuçcular oturup konuşmuşlar, “koşmak için illa Etiyopya’lı mı olmak lazım, biz de koşarız kardeşim” demişler. Ama tabi öyle popo üstü oturarak hazırlanılmayacağını anladıklarında bari arkadaşları toplayalım, hem spor yapalım hem hep birlikte eğlenelim demişler. Çok da iyi yapmışlar çünkü biz onları çok sevdik.

Şimdiye kadar iki kere koştuk teşkilatça. İlki Lastik Pabuç’un Karaköy’deki deposundan, Kadir Has Üniversitesi’nin Cibali’deki basket sahasına, ikincisi ise yine depodan Küçük Otto’yaydı. İlkinde sahaya vardığımızda bizi mangalda sucuk ekmekler bekliyordu. Sucuklarımızı yedik, üstüne bizimle koşan A milli basketbolcumuz Sinan Güler’le basket oynadık (benim boyum yetmediği için oynamadım), hepsi birbirinden sevimli bir sürü yeni insanla tanışıp bol sohbet ettik.

İkinci koşuda Lastik Pabuç sevgim daha da bir arttı. Ofislerine gittiğimizde biz teşkilat üyeleri için hazırladıkları soyunma odalarıyla karşılaştık. Bu sefer bizimle koşmaya çok daha fazla insan gelmişti. Pinpon turnuvasından sonra yanımızda LP minibüsümüz eşliğinde yola çıktık. 20 küsur kişilik grubumuzla şaşkın bakışlar ve atılan ilginç laflar arasında Galata Köprüsü’nü geçip Unkapanı Köprüsü’ne doğru koştuk. Orayı da geçtikten sonra Tarlabaşı Bulvarı’ndan yukarı saldıp kendimizi Otto’da bulduk. Burada bizi Otto’nun birbirinden leziz pizzaları dışında bir de Lastik Pabuç’un biz üşütmeyelim diye hazırladığı, içinde t-shirt ve havlu bulunan ufak kitleri bekliyordu.

Runner’s high olayından mıdır nedir bilmem ama hepsi birbirinden keyifli insanlar bunların. Lastik Pabuç’un CEO’su Mr. Can Soylu’ya da söyledim. Bu teşkilat yalnız Run İstanbul için değil, bütün sene hem sağlıklı yaşam hem sosyalleşme amaçlı devam etmeli. Bu yüzden bizlerle koşmaya gelmenizi bekliyoruz.

Bir dahaki koşumuz da 26 Eylül akşamı 8’de Lastik Pabuç depodan başlayacak.

Neyse bu kadar konuşma yeter, biraz da fotoğraf bakalım..

This slideshow requires JavaScript.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com
%d bloggers like this: