Çamurlu Günler

Bir yandan Felix 39,000 metreden paraşütle dünyaya atlıyor, diğer yandan Tiffany’s San Fransisco’daki Nike Women’s Marathon katılımcılarına madalya dağıtıyor, peki biz n’apıyoruz?

Öyle demeyin ya. Biz de bugün boş oturmadık, çamurlar içinde, neş’eli mi neşeli bir aktiviteye katıldık. Macera Akademisi’nin düzenlediği Mud Race‘den bahsediyorum tabii ki.

Mud Race, adı üstünde bir “çamur” koşusu. İki kategori, 5K ve 10K, aynı parkur üzerinde koşuluyor. Parkurda çamur havuzu, tırmanma duvarı, dik bir tepecik gibi 6-7 değişik engel var ve her yarışmacı bu engelleri geçmek zorunda, yoksa diskalifiye oluyor. Çamur havuzu filan da öyle hafife alınacak birşey değil, bildiğiniz balçık gibi bir maddeyle dolu. Bütün bunlar Kilyos’ta bir ormanın içine kurulmuş, dolayısıyla koşu yolu biraz engebeli de olsa gerçekten çok güzel bir antrenman oldu.

Yarış sonunda artık temizlenmek için mi yoksa havanın güzelliğinden mi bilmem ama herkes kendini denize atıverdi oracıkta. Epey eğlenceli bir aktiviteydi anlayacağınız.

Ama olayın organizasyon tarafında hafif bir sıkıntı yok değildi. Su geçirmez chip’leri son dakikada dağıtacağız diye yarış 10.30 yerine 11.30’ta başlayınca öğlen sıcağında patates olanlar oldu. Üstelik benim chip yarış başında çalışmadığından  yarışa biraz geç başlamak zorunda kaldım.

Neyse ben kadınlarda 26. olmuşum. Bir an şüphelendim ilk duyduğumda acaba yalnızca 27 kişi mi katıldı diye ama daha fazla insan varmış neyse ki..

Burada da birkaç fotoğraf var:

This slideshow requires JavaScript.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com
%d bloggers like this: