Portatif Egzersiz: Power 20

Amerika’da üniveriteye gittiğim yıllarda okul gazetesinin karanlık oda sorumlusu ve fotoğrafçısı olarak çalışıyordum. Burada hayatımda gördüğüm en yenilikçi ve en en en girişimci insanlardan biri olan Arshad Chowdhury’le tanıştım. İyi ki de tanıştım, kendisini pek bir severim.

Arshad, onunla tanıştığım sırada okulda işletme master’ı yapıyordu ve tez konusu bir “nap center”, yani uyku merkeziydi. Bir uyku merkezi açacak ve yorulanlar burada gelip belli bir ücret karşılığında kestirebileceklerdi. Gel zaman git zaman o benim fotoğraflarını çektiğim etkinlikler için makaleler yazdı, ben okulda onun “nap center”ının yüzü oldum. Ve sonuç olarak Arshad mezun olduktan sonra New York’taki Empire State binasında bir uyku merkezi açtı; parayı veren gidip orada 20 ila 40 dakika arasında kestirdi.

Peki şimdi Arshad’ın konumuzla ne alakası var diyeceksiniz. Kendisi şu anda iphone/pad uygulamaları geliştiriyor (birden aklıma kendisinin ayfon kullanmadığı geldi de komiğime gitti). Son olarak karısı, Anika’yla birlikte “Power 20” adında bir antrenman uygulaması yapmışlar. Tabi hemen telefonuma indirip baktım neymiş ne değilmiş diye ve pek bir hoşuma gitti. Bu yüzden sizlerle paylaşmak istedim.

Bu aplikasyon uzun zamandır gördüğüm en sade ve kolay uygulanabilir spor aplikasyonu. Yalnızca 20 dakika süren, hiç bir ekipman gerektirmeyen ve bütün vücudunuzu çalıştıran egzersizler içeriyor uygulama. Özellikle benim gibi yurtdışına gittiğinde nasıl ve nerede spor yapacam diye kendini yiyip bitirenler için birebir bir gerçekten de. Evde, ofiste, bayramda, tatilde, parkta, piknikte, heryerde vücudunu geliştirip güzelleştirmek isteyen herkese tavsiye ederim!

itunes app store’dan indirmek isteyenler şu linkten ulaşabilirler: https://itunes.apple.com/app/id567207319

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com
%d bloggers like this: