Nike Training Club

Geçen sene bu zamanlar, pardon yalan söyledim… Geçen sene, bundan yaklaşık bir ay sonraki bir zaman, 2 aylık bir Insanity macerasına başladık 15 kişi. Hayatımda geçirdiğim en keyifli spor deneyimiydi diyebilirim. 15 kişi, haftanın 5 günü, sapıkça bir antrenman…

Tabi Ocak ortasında program bittiğinde hepimiz bir boşluğa düştük. “Eyvah şimdi ne yapacaz” diye günlerce tartıştıktan sonra Nike Training Club‘ı (NTC) denemeye karar verdik. İki ay epey ağır bir tempodan sonra bizi hiçbirşey kesmez diye düşünüyorduk – özellikle de grubumuzun erkekleri… “Yahu burada kızlar yaptırıyor antrenmanları, ne kadar zor olabilir ki” derken bir de bakmışız hepimiz grup halinde spor salonunun bir köşesinde telefonumuzdan NTC antrenmanları yapıyoruz. Hiç de öyle göründüğü kadar kolay da değildi üstelik.

jpegSonra bu ay başında Samet – insanity hocamız – bize bir süpriz yapıp NTC’yi ders olarak vereceğini söyledi. O gün bugündür kaçırmadan gidiyoruz tabiki. Dün akşam da Nike, spor salonumuzda bir NTC etkinliği düzenleyip bizlere eğlenceli bir akşam yaşattı.

Bu arada en başta yazmam gerekeni sona bıraktım sanırım. NTC hem iPhone için hem Android için yapılmış bir spor aplikasyonu. Her seviyeye göre 15’er, 30’ar ve 45’er dakikalık onlarca antrenman programı var. Üstelik istediğiniz antrenman çeşidini de seçebiliyorsunuz. İster kuvvet çalışın, ister kardiyo yapın, isterseniz de vücudunuzun belirli bölgelerini çalıştırın. NTC’de herkes kendine göre bir program bulabilir.

Üstelik spor salonu alerjisi olanlar için birebir. Tek ihtiyacınız olan bir çift ağırlık…

(Featured Image şuradan…)

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com
%d bloggers like this: