Urbanathlon!

Geçen sene bu aralar Macera Akademisi‘nin düzenlediği Mud Race‘e gidip acayip eğlenceli ama bir o kadar da çamurlu bir gün geçirmiştim.

Mud Race, yani çamur yarışı dediğimiz şey, bir koşu parkurunun çamur dolu hendekler ve değişik engellerle donatılmış hali. Yani mesela bir parkuru biraz koşuyorsun, sonra bir çamur havuzuna girip oradaki o balçık gibi şeyin içinden geçmeye çalışıyorsun sonra çıkıyorsun koşup ileride bir duvara tırmanıp diğer tarafa atlıyorsun filan falan. Gerçekten benim bugüne kadar en keyif aldığım yarışlardan biriydi.

İşte bu sene de Men’s Health dergisi bu tarz bir parkuru Caddebostan’da kuruyor ve 3 Kasım’da Urbanathlon adında bir engel aşma yarışı düzenliyor. Merak etmeyin, bu seferkinde çamur yok. Ama 10K’lık bu parkurda onlarca değişik engel olacak. O yüzden hazırlanırken koşunun yanında sıkı bir kuvvet antrenmanı yapmayı unutmayın.

Yarışta kadın, erkek veya 3’er kişilik takımlar olmak üzere üç değişik kategori var. Biz takımımızı kurduk, 3 kişi birlikte yarışacağız. Hadi, siz de kaydınızı yaptırın. Söz veriyorum çok güzel olacak.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com
%d bloggers like this: