Urbanathloncuyuz.Biz

dsfgsdfgGeçtiğimiz pazar hepiniz yataklarınızda mışıl mışıl uyurken biz kalktık Caddebostan’a, Urbanathlon‘da engel aşmaya gittik. Ben açıkcası uzun zamandır bu kadar yorgun olup, bu kadar söylenerek koşup, bu kadar eğlenmemiştim.

Engelli yarışta koşmak gerçekten zor. Ama zor olan engelleri aşmak değil, oralardan geçerken koşu temponuzu bozup tekrar kaldığınız yerden devam etmeye çalışmak asıl dert. Yani en azından benim için öyle oldu. Yanımda arkadaşım Nihat, tam 5inci kilometrede kendisine “nefesim oturdu sonunda, daha şu an kendime geldim” diyorum karşımıza bu sefer arabanın altından geçmeli bir engel çıkıyor.

Koşu 10 kilometre, aslında alışık olduğumuz bir mesafe. Yol boyunca karşımıza 12 değişik engel çıkacağı söylendi. Yorgunluktan mı, bir gece evvelinde o son ayranı içmemem gerektiğinden midir nedir artık bilmiyorum ama ben toplam 8-9 tane engel saydım. Son iki engel de websitesine yazılandan daha değişik ve anlamsızdı maalesef. Ama yine de hem çok eğlendik hem de faydalı bir oluşuma, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne yardımda bulunmuş olduk.

Biz IKK feat. Insanity ekibi olarak kendimize takımlar kurduk ve 3’lü gruplar halinde yarıştık: “Grup Hepsi” (lütfen nedenini sormayın), “One Piece” ve “Three Horsemen”. Hepimizin şampiyonu her zamanki gibi 42 dakika 46 saniyeyle Levent Yetkil, sonuncu da toptan Grup Hepsi oldu. Takımlarımızın şampiyonu Three Horsemen’di fakat One Piece’ten Gözde yarışamadığı için onlar bireysel olarak yarışmak zorunda kaldılar.

Etkinlik iki gün sürdü. Biz yalnızca yarış kısmına katıldık ama bir gün öncesinde ve yarıştan sonra günün geri kalanında birçok değişik spor etkinliği yapıldı. Mesela cumartesi Crossfit üzerine Ebru Şallı ile Pilates dersleri vardı. Maalesef işin o kısmına katılamadık. O da seneye artık.

Şurada etkinliğin videosu, altta da birkaç fotoğraf var. Seyredin, heyecanlanın, seneye siz de katılın.

PS: Aklıma gelmişken ufak bir tenkitte bulunmak istiyorum ki, parkur boyunca kaç kilometre kaldığına dair hiçbir ibare olmaması çok insanı yordu. Birçok tanıdığım bundan şikayetçiydi. Ama yine de ilk defa düzenlenen bir organizasyon için epey güzel bir yarıştı.

(Featured Image şuradan…)

Advertisements

2 comments

  1. Robert P Finn says:

    Canım benim!

    Sent from my iPad

    >

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com
%d bloggers like this: